Doprava nad 150.00€ ZDARMA alebo osobný odber Bratislava.

DOMOV Now Foods - Boswellia (Kadidlovník), Kurkuma extrakt 250/100 mg

VÝŽIVOVÉ DOPLNKY

Now Foods - Boswellia (Kadidlovník), Kurkuma extrakt 250/100 mg

18.90 €

Boswellia Serrata je gumová živica extrahovaná zo stromu, ktorý je niekedy spálený. V mnohých kultúrach je používaná už tisíce rokov ako botanický liek.

KS
- +

O produkte

Protizápalové bylinné látky môžu byť ešte ochrannejšie, ak sa používajú spoločne, čo z kurkumínu a boswellie robí skvelý tím. Silná synergia viacerých zložiek sa javí ďaleko efektívnejšie ako pri použití jednotlivých purifikovaných samotných zlúčenín.

Hlavnými zložkami boswellovej gumovej živice sú boswellové kyseliny (vrátane najaktívnejšej kyseliny acetyl-11-keto-b-boswellovej (AKBA)), o ktorých sa preukázalo, že majú protizápalové, tlmiace bolesť, antioxidačné a antiartritické vlastnosti. Kurkumín je hlavnou aktívnou zložkou prášku z kurkumy, ktorý sa extrahuje z podzemky rastliny Curcuma longa a je o ňom známe, že poskytuje mnoho zdravotných výhod. Je známy predovšetkým vďaka svojej silnej a rozšírenej protizápalovej a antioxidačnej aktivite a je účinný pri prírodnej úľave od bolesti.

Boswellia aj kurkuma (ktorá obsahuje aktívnu zložku kurkumín) sú rastliny, ktorým holistickí odborníci dôverujú už mnoho rokov. Sú si v mnohých ohľadoch podobné, pretože obidve pomáhajú pri rôznych zápalových stavoch a majú podobné mechanizmy účinku, vrátane modulácie cytokínov, zníženia regulácie NF-kB (prozápalová cesta) a inhibície enzýmov cyklooxygenázy.

Ďalšou výhodou kurkumy a boswellie používaných spoločne je to, že interakcie ich spoločne sa vyskytujúcich fytochemikálií môžu pomôcť zabrániť toxicite, ktorá môže nastať pri použití iba jednej z týchto bylín.

Boswellia Serrata sa prostredníctvom svojich aktívnych kyselín boswellových javí ako nová inhibícia prozápalového enzýmu nazývaného 5-lipoxygenáza a môže mať ďalšie protizápalové účinky. Tieto protizápalové účinky boli skúmané z hľadiska ich prínosu pri osteoartritíde (OA) a zdá sa, že perorálne doplnky Boswellia môžu pomerne výrazne potlačiť bolesť a nehybnosť spojenú s OA s účinkami.

Kurkuma obsahuje zložky, o ktorých sa zistilo, že majú antioxidačnú, protizápalovú a antimutagénnu aktivitu, čo znamená, že pomáha v boji proti mnohým rovnakým chorobám, ako aj boswellia.

Výskum ukázal, že kurkumín má schopnosť modulovať mnoho zápalových ciest v tele, čo z neho robí potenciálne užitočné liečivo na široké spektrum zdravotných problémov vrátane artritídy.

Zápal je spôsobený imunitným systémom tela. Vyskytuje sa, keď sa biele krvinky pokúsia zahnať cudzie organizmy, zvyčajne ako reakcia na podráždenie, poranenie alebo infekciu. Ak má človek autoimunitné ochorenie, ako je reumatoidná artritída, imunitný systém vyvolá zápal, keď neexistuje žiadny votrelec. To môže spôsobiť opuch, bolesť, stuhnutosť kĺbov a poškodenie tkaniva.

Imunomodulačné účinky

Zatiaľ čo kombinácia bojuje s nadmerne aktívnym imunitným systémom, boswellia tiež posilňuje imunitný systém. Okrem svojho prírodného protizápalového účinku môžu mať boswellové kyseliny tiež účinok na imunitný systém. Niektoré štúdie ukazujú, že účinné látky v Boswellia serrata môžu mať výhody pôsobením na obranné mechanizmy tela, najmä ovplyvňovaním tvorby protilátok a proliferácie lymfocytov. Týmto spôsobom môže živica boswellia pomôcť chrániť telo a predchádzať rozvoju určitých chorôb.

Zatiaľ čo rôzne autoimunitné stavy, ako je zápalové ochorenie čriev (vrátane Crohnovej choroby a ulceróznej kolitídy), reumatoidná artritída a systémový lupus erythematosus, zahŕňajú dysreguláciu a následnú hyperaktívnu reakciu imunitného systému, prírodné extrakt z boswellie tieto procesy regulujú nadol.

Potlačením produkcie prozápalových cytokínov, ako je Th1, ktoré pri nadmernej expresii nevyhnutne ničia zdravé bunky, ponecháva boswellia priestor pre „dobrú“ obranyschopnosť imunitného systému (t. J. Th2 cytokíny), aby mohli robiť svoje veci, ako napríklad zabrániť cudzím patogénom.

Pomáha predchádzať autoimunitným chorobám

Jedným z najstarších spôsobov použitia kadidlového oleja a boswellie je liečba rôznych autoimunitných ochorení, najmä bežných zápalových chorôb vrátane astmy, artritídy a chronických ochorení čriev. Boswellia zasahuje do vývoja autoimunitných chorôb, pretože sa zdá, že pomáha riadiť produkciu imunoglobulínov alebo protilátok, ktoré vytvára imunitný systém na boj proti potenciálnym hrozbám: baktériám, vírusom, plesniam a toxínom.

Skutočnosť, že boswellia serrata má inhibičné účinky, ktoré znižujú produkciu leukotriénov, si získala veľkú pozornosť vedcov, ktorí študujú chronické zápalové ochorenia, ktoré majú pôvod v zvýšenej aktivite leukotriénov. Ako uvádza jedna štúdia publikovaná v Medzinárodnom vestníku fytoterapie a fytofarmakológie.

Pomáha pri prevencii infekcií a pri rýchlom hojení rán

Boswellia možno pripravuje cestu pre prirodzenejšiu antibiotickú liečbu bez nepríjemných vedľajších účinkov bežných antibiotík, na ktoré sme si už zvykli. Štúdie in vitro naznačujú, že extrakt z boswellia serrata má antibakteriálne účinky proti bežným patogénnym kmeňom vrátane streptokokovej pneumónie a napr. Coli. Ďalšie štúdie naznačujú, že má silnú antivírusovú aktivitu (t. J. Proti mimoriadne nepríjemným vírusom, ako je chrípka). Je to preto, že boswellia pozitívne sprostredkuje produkciu imunoglobulínov, ako je IgG, ktoré hrajú úlohu v boji proti baktériám a vírusom.

Môže pomôcť pri u ľudí s astmou

Aj keď ajurvédske tradície demonštrujú použitie boswellie pri liečbe astmy a bronchitídy po tisíce rokov, súčasný výskum tiež implikuje úlohu, ktorú môže extrakt z boswellie hrať pri kontrole astmatických symptómov. Vyššie uvedená anti-5-lipoxygenázová aktivita boswellie potláča hladiny prozápalových leukotriénov, ktoré sú spojené s patogenézou astmy.

Znižuje bolesť kĺbov a artritídu

Všeobecne povedané, silná protizápalová aktivita boswellie pomáha znižovať mediátory zápalu, ako sú leukotriény, faktory nekrózy nádorov a ďalšie prozápalové cytokíny, čím zmierňuje celkový pocit bolesti. Konkrétnejšie však môže suplementácia boswelliou viesť k významnému zníženiu bolesti kĺbov u ľudí liečiacich zápalové poruchy kĺbov, ako je osteoartritída. Znížením prítoku bielych krviniek do tekutiny obklopujúcej kĺby (a výsledným nepríjemným pulzovaním) účinkuje boswellia na zmiernenie bolesti spojenej s artritídou a osteoartritídou.

Systematický prehľad a metaanalýza zverejnená v British Journal of Sports Medicine z roku 2018 zistili, že suplementácia kurkumínom a Boswellia serrata preukázala veľké a dôležité účinky na zníženie bolesti pri osteoartritíde.

Štúdia publikovaná v komplexnej databáze prírodných liekov ukázala, že extrakt z boswellia serrata môže pomôcť znížiť bolesť, opuch a problémy s pohybom u ľudí s artritídou alebo osteoartritídou (bežná, chronická, progresívna, skeletálna, degeneratívna porucha, ktorá bežne postihuje kolenný kĺb) a iné formy zapálených kĺbov.

Ďalšia štúdia publikovaná v časopise Journal of Phytotherapy and Phytopharmacology zistila, že boswellia serrata pomáhala pri príznakoch osteoartritídy, ako sú bolesti kolena, šklbanie v kolene a bolesť pri chôdzi, výrazne lepšie ako pri liečbe placebom. Vedci dospeli k záveru, že vďaka protizápalovým, antiartritickým a analgetickým účinkom boswellie je sľubnou pomocou na zníženie bolesti kolena, zvýšenie ohybu kolena a zväčšenie vzdialenosti chôdze u tých, ktorí sú náchylní na časté opuchy kolenných kĺbov.

Balenie obsahuje 60 vegetariánskych kapsúl.

Zloženie

Extrakt z boswellie (Boswellia serrata) (gumová živica) (min. 65% organických kyselín vrátane kyseliny boswellovej) 500 mg, Koreňový extrakt z kurkumy (Curcuma longa) (min. 95% kurkuminoidov) 200 mg, Koreňový prášok z kurkumy (Curcuma longa) 200 mg, Hypromelóza (celulózová kapsula), ryžová múka a laurát vápenatý.

Neobsahuje: zložky kvasníc, pšenice, lepku, sóje, mlieka, vajec, rýb, mäkkýšov alebo stromových orechov.

Použitie

Užívajte 1-2 kapsuly 1 až 3 krát denne, najlepšie s jedlom. Iba pre dospelých. Môže spôsobiť prechodné mierne nepohodlie. Ak ste tehotná / kojíte, užívate lieky alebo máte zdravotný stav, obráťte sa na lekára. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.