Doprava nad 150.00€ ZDARMA alebo osobný odber Bratislava.

DOMOV Now Foods - Tráviace Super Enzýmy

VÝŽIVOVÉ DOPLNKY

Now Foods - Tráviace Super Enzýmy

22.50 €

Tráviace Super Enzýmy je komplexná zmes enzýmov, ktorá podporuje zdravé trávenie.

KS
- +

O produkte

Rýchle občerstvenie, hektický životný štýl, zlé stravovacie návyky a nadmerný príjem tukov a cukrov v našej strave si vybrali daň na našom tráviacom systéme. Väčšina potravín, ktoré konzumujeme, sú vyprážané, pečené, konzervované, mikrovlnné alebo mrazené, čo vedie k vyčerpaniu cenných enzýmov, pretože všetky tieto potraviny potrebujú na trávenie nadmerné množstvo enzýmov. 

Keď sú tráviace problémy ako nadúvanie, plynatosť, nevoľnosť, pálenie záhy, nadváha, únava, zápcha alebo hnačka pravidelnou udalosťou po jedle a mnohými ďalšími poruchami trávenia, môže to mať za následok vážne kŕče a zhoršenú kvalitu života.

Tráviace enzýmy nie sú len prospešné, sú aj nevyhnutné. Premieňajú komplexné potraviny na menšie zlúčeniny vrátane aminokyselín, mastných kyselín, cholesterolu, jednoduchých cukrov a nukleových kyselín (ktoré pomáhajú vytvárať DNA).

Čo sú tráviace enzýmy

Tráviace Super Enzýmy je komplexná zmes enzýmov, ktorá podporuje zdravé trávenie. Pomáha optimalizovať odbúravanie tukov, sacharidov a bielkovín a optimalizuje dostupnosť živín. Úlohou tráviacich enzýmov je primárne pôsobiť ako katalyzátor pri urýchľovaní špecifických, život zachraňujúcich reakcií v tele. V podstate pomáhajú rozkladať väčšie molekuly na ľahšie absorbovateľné častice, ktoré telo môže skutočne použiť na prežitie a prosperitu.

Tráviace enzýmy napodobňujú funkciu enzýmov nachádzajúcich sa v našom tele, čo pomáha pri vstrebávaní živín z potravy, ktorú konzumujeme. Užívanie tráviacich enzýmov môže významne pomôcť pri trávení a zmierňovať poruchy trávenia. Ich hlavnou úlohou je pomáhať pri trávení a množstvo a aktivita týchto enzýmov vo vašom tele závisí od komplexu faktorov.

Lepšia absorpcia živín

Jednou z najzrejmejších a najdôležitejších výhod príjmu tráviacich enzýmov je, že môže telu pomôcť lepšie vstrebávať všetky potrebné živiny. Rovnica je jednoduchá. Ak máte v tele dostatok tráviacich enzýmov, priamym výsledkom je, že ste schopní ešte lepšie štiepiť živiny z potravy. Takto budete môcť z jedla, ktoré máte, vyťažiť maximum.

Prečo užívať tráviace enzýmy

Významnou výhodou, ktorú tráviace enzýmy zohrávajú pri podpore tráviaceho procesu sú:

 • Vylepšený imunitný systém.
 • Zvýšenie absorpcie živín z vašej každodennej stravy.
 • Zníženie zažívacích ťažkostí, nadúvania, refluxu a plynatosti.
 • Zníženie stresu tráviaceho systému, najmä pankreasu, doplnením tráviaceho procesu.
 • Regenerácia buniek a tkanív.
 • Zvýšenie celkovej energie tela.
 • Zmierňuje zápal a pomáha pri trávení bielkovín z potravy.
 • Zvýšenie spojenia zdravia a podpory.

Tieto príznaky všeobecne naznačujú, či máte alebo nemáte problémy s tráviacimi enzýmami:

 • Plynatosť a nadúvanie po každom jedle.
 • Nestrávené jedlo viditeľné vo vašej stolici.
 • Cítite sa plní po zjedení malého množstva jedla.
 • Narušené trávenie a zápcha.
 • Neustály pocit únavy a pocit nízkej energie.
 • Problémy s váhou.

Náš tráviaci systém neabsorbuje jedlo, ale absorbuje živiny. Tráviace enzýmy, ktoré sa primárne nachádzajú v pankrease, pomáhajú rozkladať častice potravy na živiny, čo nám umožňuje využívať jedlo ako energiu. Bez nich vaše telo nebude schopné absorbovať žiadne výživné látky bez ohľadu na to, aké zdravé alebo výživné jedlo jete.

Balenie obsahuje 90 tabliet.

Zloženie

Vápnik (z uhličitanu vápenatého) 20 mg, betain HCl 200 mg, výťažok zo žlče vola (min. 45% celkových kyselín cholínových) 100 mg, ovocný prášok z papáje 45 mg. Zmes enzýmov 182 mg: pankreatín 10X dodávka: amyláza 20 000 USP jednotiek, Proteáza 20 000 jednotiek USP, lipáza 1 600 jednotiek USP, bromelaín (z ananásu) 120 GDU, papaín (z papáje) 100 000 FCC PU, celuláza 10 FCC CU, pepsín 500 000 FCC pepsínových jednotiek, celulóza, oxid kremičitý, kyselina stearová (rastlinný zdroj), stearan horečnatý (rastlinný zdroj), sodná soľ kroskarmelózy a farmaceutická glazúra. Obsahuje siričitany.

Neobsahuje: zložky pšenice, lepku, sóje, mlieka, vajec, rýb, mäkkýšov alebo stromových orechov.

Použitie

1 tableta s jedlom. Iba pre dospelých. Poraďte sa s lekárom, ak ste tehotná / kojíte, užívate lieky (najmä lieky na riedenie krvi) alebo máte zdravotné ťažkosti (vrátane alergie na papáju alebo ananás). Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.